Moje cesta

"Dříve jsem chtěla změnit svět, teď chci změnit sebe, protože vím, že tak mohu změnit svět, hlavně ten svůj."

"Můj svět je cesta k životu v lehkosti, v radosti a bez souzení."

Život je pro mě cesta, na které se učím žít s vědomím toho, co jsem vytvořila a toho, co zrovna tvořím. Učím se, že pokud si vyberu či vytvořím něco, co  mi nevyhovuje, mohu to kdykoliv změnit.

Moje cesta vede k životu, který je se mnou v souladu a vytváří maximum pro mě, tento svět i celou planetu. A já objevila, že pro mě to znamená žít bez soudů, protože tak mohu žít v radosti a lehkosti. 

„Můj život je cesta. A jdu po ní konečně s vědomím, že já jsem ten, kdo určuje směr a kdo jí tvoří.“

Natálie Viochnová - koučka

Jak jsem došla až sem

Cestou necestou už kráčím více jak 40 let.  A až do nedávné doby to byla cesta hledání. A nyní je to konečně cesta objevování.

Možná se teď zarazíte a napadne Vás: „A jaký je v tom rozdíl?“. Veliký. 

Když totiž hledáte, tak proto, že nemůžete najít, a proto pořád hledáte a hledáte a hledáte a … Když objevujete, tak prostě objevujete a pořád se něco objevuje. Já třeba objevila sílu slov a to, že některá je dobré ze slovníku úplně vyřadit, prostě protože nevytváří víc.

Ale zpátky do minulosti.

Znáte ten pocit, když se cítíte nespokojený a nevíte proč?

Já jo a takhle u mě začala má cesta hledání. Cítila jsem se nespokojená, přestože moje mysl mi říkala, že k tomu nemám žádný důvod. Mám přece vše, co by mě mělo dělat šťastnou: hezký vztah s partnerem, úspěchy ve škole, prima kamarádi, dostatek financí, milující rodiče, … . Jenže já šťastná nebyla.

A tak jsem začala zkoušet a hledat.

Nebudu vypisovat vše, co jsem vyzkoušela, to by bylo na dlouho. Ale to, že jsem se mezitím vším stihla stát manželkou a dvojnásobnou mámou, vnímám jako zásadní okamžik. Protože teprve s dětmi to začala být pořádná jízda. 

Objevila jsem Výchovu nevýchovou a principy respektujícího přístupu k sobě i druhým. Principy jsou to úžasné, ale realizace pro mě byla dost náročná a moc se nedařila. Postupně jsem objevila, že respekt a souzení nejdou moc dohromady.

Možná si stejně jako já říkáte, že jste velmi tolerantní a nesoudíte. Chachááá. Tak si zkuste v rámci jednoho dne všímat všech okamžiků, kdy prožíváte nepříjemné pocity. To jsou totiž okamžiky, kdy soudíte sebe, druhé nebo situaci. Já jsem byla výsledkem velmi (nemile) překvapena. 😉

A jsme zpátky v současnosti. Snad to nebyla moc nuda. 😀

Takže posledních téměř 7 let se věnuji životu bez souzení. Objevuji, co souzení je, co není a co jiného je možné.

Díky nevýchově jsem si uvědomila, kde je tzv. zakopán pes. Na kurzu Somatického koučování jsem měla možnost možná poprvé ve svém životě zažít, jaké je to učit se a komunikovat, aniž by mě někdo soudil. Byla to nádhera a bylo velmi úlevné.

A to odstartovalo mou cestu k životu bez souzení.

Díky kurzu koučování jsem se naučila opravdu naslouchat, být v dovolení pro cokoliv, co mi druhá osoba sdělí, nesoudit to, ptát se a vědět, že největším odborníkem na náš život jsme my sami.

Kurz Mental fitness for coaches mě naučil všímat si v každodenním běhu života svých myšlenek, být si více vědoma sebe sama a skrze tělo relaxovat třeba za jízdy v autobuse nebo za chůze při cestě na nákup. A Access Consciousness® je pro mě navazující a zase o kousek větší level v životě bez souzení.

Až teprve přístup Access Consciousness® mi umožnil být opravdu v dovolení pro veškeré mé myšlenky, pocity, emoce a fyzické vjemy.

Naprosto změnil můj pohled na to, co prožívám, ať už fyzicky či emočně. A asi se budu opakovat, ale přišla s tím opět ohromná úleva. Už jen nepokládám otázky, abych získala odpověď, ale učím se být otázkou a tím otevírat nekonenčné možnosti. Jakákoliv odpověď je totiž závěr. A jak už samo slovo napovídá, cesta k jakýmkoliv dalším možnostem se tím uzavře.

„Nevýchova mi ukázala směr, moje tělo mi ukázalo, že s tím souzním a koučování společně s Access Conciousness® mi daly potřebnou výbavu na cestu.“

Co pro Vás mám?

Koučování i nástroje Access Consciousness® mi přinášejí úlevu, pomáhají mi zredukovat moje souzení a posilují mé uvědomění si své vlastní síly. Do mého života vnášejí více lehkosti i radosti.

Ráda provázím všechny, kteří jsou ochotni být k sobě brutálně upřímní (ke mě upřímní být nemusí :-D), chtějí se podívat na to, co ve svém životě opravdu tvoří bez vytáček a výmluv a jsou ochotni vybrat si něco jiného.

Takže pokud budete chtít, můžete se objednat na sezení ať už koučovací nebo Access Bars® či sezení s Access tělesným procesem®. Nebo se můžete Access Bars® naučit a mít tento jednoduchý a účinný nástroj stále při ruce na jednodenním kurzu .

Také se můžete podívat na mou FB stránkuInstagram, kde sdílím různé postřehy, poznatky a úhly pohledu.

A ve facebookové skupině Život bez souzení objevíte řadu tipů, jak si být více vědom sám sebe, jak na nesouzení a seznámíte se s celou řadou nástrojů Access Consciousness®.

„Těším se na všechny, kdo si vyberou ve svém životě vytvářet více radosti a  lehkosti.“

S vděčností a radostí v srdci

Natálie